Mentoring i doradztwo

8840AI webinar

Mentoring i doradztwo – na czym polega?

Marketing B2B różni się od tego, który znamy z codziennych reklam, kierowanych do konsumentów. Wymaga innego podejścia, znajomości aspektów biznesowych i sprzedażowych oraz zrozumienia wielu obszarów strategicznych firmy.

Powielanie działań konkurencji często kończy się odwrotnie do założonego celu, a działania, które sprawdzają się w jednej branży nie zawsze będą efektywne w innej. Ponadto stosowane komunikaty w B2B i B2C znacząco różnią się od siebie, stąd też kluczowe jest, by pracować z doświadczonym konsultantem B2B.

W projektach doradczych pomagamy firmom B2B w tworzeniu skutecznych kampanii marketingowych, doradzamy jak samodzielnie przeprowadzić audyt czy strategie, a nawet pracujmy jako zewnętrzny dział marketingu.

Mentoring i doradztwo – korzyści

W ramach współpracy doradczej przy rozwoju Marketingu B2B nasz konsultant przeprowadzi z Tobą rozmowę, która pozwoli na dogłębne zrozumienie problemu. Podczas pierwszych rozmów chętnie podpisujemy umowę NDA, by jeszcze bardziej szczegółowo móc wejść w potrzeby Twojego biznesu.

Przeanalizujemy na początek Twoje wartości i przewagi konkurencyjne, zapytamy o to kim jest klient i jakie są jego bolączki. Sprawdzimy, jak wygląda Twój lejek marketingowy i sprzedażowy i czy każdy etap działań jest właściwie zagospodarowany.

Podczas pierwszych dni współpracy zaprosimy Cię na warsztaty, które pozwolą nam dokładnie zrozumieć całą ścieżkę Twojego klienta i określić cele strategiczne naszych wspólnych działań. Efektem warsztatu jest wypracowanie planu na wspólne działania.

Mentoring i doradztwo – dla kogo?

Naszymi Klientami w obszarach doradztwa są zarówno firmy, jak i ich przedstawiciele. Z kim najczęściej pracujemy?

  • Firmy B2B
  • Właściciele firm
  • Prezesi, członkowie zarządu
  • Firmy MŚP
  • Firmy rodzinne
  • Działy marketingu
  • Działy sprzedaży

Mentoring i doradztwo – jaki jest koszt?

Koszty doradztwa strategicznego i marketingowego rozliczamy w stawkach godzinowych, która wynosi 450 zł netto. Rekomendujemy zakup pakietów, gdyż im więcej godzin, tym niższa stawka konsultacji. Jeżeli chcesz dowiedzieć jak ile godzin warto zarezerwować na wsparcie danego projektu, umów się na bezpłatną konsultację, podczas której omówisz pełen proces doradztwa.

Mentoring i doradztwo – od czego zacząć?

Już na samym początku zastanów się jaki efekt ze współpracy chcesz osiągnąć. Czasami podczas konsultacji okazuje się, że liczba wybranych godzin jest za mała lub za duża, że dany temat łatwiej będzie opracować inną usługą z naszej oferty. Dlatego zachęcamy, by zacząć od bezpłatnej konsultacji.

Umów konsultację

    Przeczytaj o skutecznych działaniach marketingowych