Kamila Kierzek Kamila Kierzek-Mechło,

Włącz się do gry. Kobiety, praca i chęć przywództwa

Włącz się do gry to błyskotliwa książka nie tylko dla kobiet. Po jej przeczytaniu gwarantujemy eksplozje wyjątkowych pomysłów biznesowych, wyzwolenie woli walki i to, że będziecie czuć power.

Facebook książka

Niewątpliwie wielkim światem biznesu nadal rządzą mężczyźni. Mimo przebijania szklanego sufitu kobiet na wysokich stanowiskach jest zwyczajnie mniej. Parytety stały się modną tematyką, zarówno w korporacjach, jak i na rządowych stanowiskach. Natomiast nadal nie wszędzie występują one w praktyce. Kobietom, niezależne od wieku, kraju pochodzenia, czy też wykształcenia jest bardzo ciężko wskoczyć na najwyższe stołki. Są jednak kobiety, które tego nie wiedzą i uparcie dążą do tego, by zasiąść pry dużym stole.

Książka Włącz się do gry Sheryll Sandberg to świetna pozycja, którą powinna przeczytać każda aktywna zawodowo kobieta (ale Panom również nie zaszkodzi). Książka pokazuje, że można połączyć karierę zawodową, taką przez duże K oraz życie rodzinne. Sandberg w błyskotliwy sposób opisała swoją ścieżkę kariery. Wielokrotnie podkreślając, że to jednak mężczyźni w świecie biznesu są na pierwszym miejscu. Dla chcącego nic trudnego, i jak sama opisała można, tylko trzeba chcieć. Trzeba też być gotowym na pewne poświęcenia i trudności. Wielokrotnie wspominała, że zdarzyło jej się płakać, krzyczeć i śmiać się. Sheryl Sandberk, szef operacyjny Facebooka, wcześniej Wiceprezes Googla, jedna z najbardziej wpływowych kobiet na świecie. Daje nam wejść do swojego życia zawodowego i osobistego wywołując nie jeden raz gromki śmiech podczas czytania.

Włącz się do gry to pierwsza część opowieści COO Facebooka. Kilkanaście miesięcy późnej na rynku pojawia się również druga część, jednak ta mocno jest już związana z osobistą tragedią, jaką jest śmierć ukochanego męża. Mimo wielu przeciwności losu Sandberg nadal pozostaje silną kobietą, która staje się role model dla wielu kobiet na całym świecie. Sama również przyznaje jak wiele daje jej wspieranie kobiet w trudnych krokach na szczyt kariery. A czytając tę książkę niekiedy zanosiliśmy się od gromkiego śmiechu.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (ilość ocen: 13; średnia: 5,00)

Przeczytaj również

 • Midjourney v6 – wyczekiwana nowa wersja jest już dostępna

  Wersja 6 Midjourney wprowadza kilka kluczowych ulepszeń, w tym wyższą rozdzielczość obrazów (2048x2048 pikseli), lepsze przetwarzanie języka naturalnego dla bardziej dokładnych i realistycznych obrazów, większą kontrolę nad wariantami obrazów, ulepszone generowanie rąk, możliwość tworzenia modeli 3D i filmów z tekstu.

  Czytaj dalej
 • ISO 42001 w AI

  ISO 42001 w AI

  Nowe wytyczne dla firm korzystających z AI w oparciu o normę ISO. Zapoznaj się z rekomendacjami, by dowiedzieć się jak wdrożyć je w swoim biznesie.

  Czytaj dalej
 • Marketing dla małych przedsiębiorstw

  Marketing dla małych przedsiębiorstw. Przewodnik do wzrostu biznesu

  Marketing dla małych przedsiębiorstw to nie tylko reklama, ale także badania rynku, relacje z klientami, sprzedaż i wiele innych elementów. Zapoznaj się z pierwszą częśćią poradnika dla małych biznesów.

  Czytaj dalej
 • Ile kosztuje ChatGPT?

  Ile kosztuje ChatGPT?

  ChatGPT to zaawansowany model języka opracowany przez OpenAI, który jest zdolny do generowania tekstu o naturalnym tonie i kontekście. Ten model sztucznej inteligencji wykorzystuje uczenie maszynowe, by nauczyć się rozumienia i generowania tekstu na podstawie danych, które otrzymuje. W praktyce, jest to system, który może prowadzić rozmowy z użytkownikami w sposób, który jest niemal identyczny z naturalnym dialogiem między ludźmi.

  Czytaj dalej