Kamila Kierzek Kamila Kierzek-Mechło,

Włącz się do gry. Kobiety, praca i chęć przywództwa

Włącz się do gry to błyskotliwa książka nie tylko dla kobiet. Po jej przeczytaniu gwarantujemy eksplozje wyjątkowych pomysłów biznesowych, wyzwolenie woli walki i to, że będziecie czuć power.

Facebook książka

Niewątpliwie wielkim światem biznesu nadal rządzą mężczyźni. Mimo przebijania szklanego sufitu kobiet na wysokich stanowiskach jest zwyczajnie mniej. Parytety stały się modną tematyką, zarówno w korporacjach, jak i na rządowych stanowiskach. Natomiast nadal nie wszędzie występują one w praktyce. Kobietom, niezależne od wieku, kraju pochodzenia, czy też wykształcenia jest bardzo ciężko wskoczyć na najwyższe stołki. Są jednak kobiety, które tego nie wiedzą i uparcie dążą do tego, by zasiąść pry dużym stole.

Książka Włącz się do gry Sheryll Sandberg to świetna pozycja, którą powinna przeczytać każda aktywna zawodowo kobieta (ale Panom również nie zaszkodzi). Książka pokazuje, że można połączyć karierę zawodową, taką przez duże K oraz życie rodzinne. Sandberg w błyskotliwy sposób opisała swoją ścieżkę kariery. Wielokrotnie podkreślając, że to jednak mężczyźni w świecie biznesu są na pierwszym miejscu. Dla chcącego nic trudnego, i jak sama opisała można, tylko trzeba chcieć. Trzeba też być gotowym na pewne poświęcenia i trudności. Wielokrotnie wspominała, że zdarzyło jej się płakać, krzyczeć i śmiać się. Sheryl Sandberk, szef operacyjny Facebooka, wcześniej Wiceprezes Googla, jedna z najbardziej wpływowych kobiet na świecie. Daje nam wejść do swojego życia zawodowego i osobistego wywołując nie jeden raz gromki śmiech podczas czytania.

Włącz się do gry to pierwsza część opowieści COO Facebooka. Kilkanaście miesięcy późnej na rynku pojawia się również druga część, jednak ta mocno jest już związana z osobistą tragedią, jaką jest śmierć ukochanego męża. Mimo wielu przeciwności losu Sandberg nadal pozostaje silną kobietą, która staje się role model dla wielu kobiet na całym świecie. Sama również przyznaje jak wiele daje jej wspieranie kobiet w trudnych krokach na szczyt kariery. A czytając tę książkę niekiedy zanosiliśmy się od gromkiego śmiechu.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (ilość ocen: 13; średnia: 5,00)

Przeczytaj również