Kamila Kierzek-Mechło Kamila Kierzek-Mechło,

Włącz się do gry. Kobiety, praca i chęć przywództwa

Włącz się do gry to błyskotliwa książka nie tylko dla kobiet. Po jej przeczytaniu gwarantujemy eksplozje wyjątkowych pomysłów biznesowych, wyzwolenie woli walki i to, że będziecie czuć power.

Facebook książka

Niewątpliwie wielkim światem biznesu nadal rządzą mężczyźni. Mimo przebijania szklanego sufitu kobiet na wysokich stanowiskach jest zwyczajnie mniej. Parytety stały się modną tematyką, zarówno w korporacjach, jak i na rządowych stanowiskach. Natomiast nadal nie wszędzie występują one w praktyce. Kobietom, niezależne od wieku, kraju pochodzenia, czy też wykształcenia jest bardzo ciężko wskoczyć na najwyższe stołki. Są jednak kobiety, które tego nie wiedzą i uparcie dążą do tego, by zasiąść pry dużym stole.

Książka Włącz się do gry Sheryll Sandberg to świetna pozycja, którą powinna przeczytać każda aktywna zawodowo kobieta (ale Panom również nie zaszkodzi). Książka pokazuje, że można połączyć karierę zawodową, taką przez duże K oraz życie rodzinne. Sandberg w błyskotliwy sposób opisała swoją ścieżkę kariery. Wielokrotnie podkreślając, że to jednak mężczyźni w świecie biznesu są na pierwszym miejscu. Dla chcącego nic trudnego, i jak sama opisała można, tylko trzeba chcieć. Trzeba też być gotowym na pewne poświęcenia i trudności. Wielokrotnie wspominała, że zdarzyło jej się płakać, krzyczeć i śmiać się. Sheryl Sandberk, szef operacyjny Facebooka, wcześniej Wiceprezes Googla, jedna z najbardziej wpływowych kobiet na świecie. Daje nam wejść do swojego życia zawodowego i osobistego wywołując nie jeden raz gromki śmiech podczas czytania.

Włącz się do gry to pierwsza część opowieści COO Facebooka. Kilkanaście miesięcy późnej na rynku pojawia się również druga część, jednak ta mocno jest już związana z osobistą tragedią, jaką jest śmierć ukochanego męża. Mimo wielu przeciwności losu Sandberg nadal pozostaje silną kobietą, która staje się role model dla wielu kobiet na całym świecie. Sama również przyznaje jak wiele daje jej wspieranie kobiet w trudnych krokach na szczyt kariery. A czytając tę książkę niekiedy zanosiliśmy się od gromkiego śmiechu.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (ilość ocen: 13; średnia: 5,00)

Przeczytaj również

 • Employee Advocacy

  Employee Advocacy strategią sukcesu firmy

  Employee Advocacy to działania, w których pracownicy promują swoją organizację za pomocą własnych sieci społecznościowych i innych kanałów. Jest to często uznawane za autentyczną i zaufaną formę marketingu, ponieważ pracownicy są często widziani jako najbardziej wiarygodni ambasadorzy marki.

  Czytaj dalej
 • sieć kontaktów LinkedIn

  Jak prawidłowo budować sieć kontaktów na LinkedIn?

  LinkedIn to potężne narzędzie do nawiązywania i budowania relacji zawodowych. W jedynym miejscu masz dostęp do 5,5 miliona użytkowników w Polsce, a na świecie już do ponad 900 milionów osób, w ponad 200 krajach. Brzmi imponująco! Zadbaj więc, by trafić do właściwych osób.  

  Czytaj dalej
 • AI marketing

  AI marketing - przyciągnij więcej klientów

  Nowoczesne technologie to gratka dla marketingu. Dowiedz się jak wykorzystać AI marketing, by budować markę i pozyskiwać nowych Klientów?

  Czytaj dalej
 • LinkedIn

  LinkedIn wprowadza artykuły oparte o sztuczną inteligencję


  LinkedIn, jedna z najpopularniejszych platform społecznościowych dla profesjonalistów. Ogłoszono, że platforma wprowadza artykuły opartee o sztuczną inteligencję. Celem nowej funkcji jest wykorzystanie AI jako wstępu do dyskusji oraz umożliwienie użytkownikom szybszego odkrywania nowych osób do obserwowania na platformie, które będą informować o tematach kluczowych dla ich pracy i kariery zawodowej.

  Czytaj dalej