Kamila Kierzek-Mechło Kamila Kierzek,

Włącz się do gry. Kobiety, praca i chęć przywództwa

Włącz się do gry to błyskotliwa książka nie tylko dla kobiet. Po jej przeczytaniu gwarantujemy eksplozje wyjątkowych pomysłów biznesowych, wyzwolenie woli walki i to, że będziecie czuć power.

Facebook książka

Niewątpliwie wielkim światem biznesu nadal rządzą mężczyźni. Mimo przebijania szklanego sufitu kobiet na wysokich stanowiskach jest zwyczajnie mniej. Parytety stały się modną tematyką, zarówno w korporacjach, jak i na rządowych stanowiskach. Natomiast nadal nie wszędzie występują one w praktyce. Kobietom, niezależne od wieku, kraju pochodzenia, czy też wykształcenia jest bardzo ciężko wskoczyć na najwyższe stołki. Są jednak kobiety, które tego nie wiedzą i uparcie dążą do tego, by zasiąść pry dużym stole.

Książka Włącz się do gry Sheryll Sandberg to świetna pozycja, którą powinna przeczytać każda aktywna zawodowo kobieta (ale Panom również nie zaszkodzi). Książka pokazuje, że można połączyć karierę zawodową, taką przez duże K oraz życie rodzinne. Sandberg w błyskotliwy sposób opisała swoją ścieżkę kariery. Wielokrotnie podkreślając, że to jednak mężczyźni w świecie biznesu są na pierwszym miejscu. Dla chcącego nic trudnego, i jak sama opisała można, tylko trzeba chcieć. Trzeba też być gotowym na pewne poświęcenia i trudności. Wielokrotnie wspominała, że zdarzyło jej się płakać, krzyczeć i śmiać się. Sheryl Sandberk, szef operacyjny Facebooka, wcześniej Wiceprezes Googla, jedna z najbardziej wpływowych kobiet na świecie. Daje nam wejść do swojego życia zawodowego i osobistego wywołując nie jeden raz gromki śmiech podczas czytania.

Włącz się do gry to pierwsza część opowieści COO Facebooka. Kilkanaście miesięcy późnej na rynku pojawia się również druga część, jednak ta mocno jest już związana z osobistą tragedią, jaką jest śmierć ukochanego męża. Mimo wielu przeciwności losu Sandberg nadal pozostaje silną kobietą, która staje się role model dla wielu kobiet na całym świecie. Sama również przyznaje jak wiele daje jej wspieranie kobiet w trudnych krokach na szczyt kariery. A czytając tę książkę niekiedy zanosiliśmy się od gromkiego śmiechu.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (ilość ocen: 13; średnia: 5,00)

Przeczytaj również

 • nieudana rekrutacja

  Ile kosztuje nieudana rekrutacja do działu marketingu?

  Ile kosztuje zatrudnienie niewłaściwego pracownika do działu marketingu? Ile nieudana rekrutacja kosztuje firmę, nie tylko w kontekście pensji pracownika? Sprawdź.

  Czytaj dalej
 • strategia marketingowa w firmie rodzinnej

  Strategia marketingowa w firmie rodzinnej.

  Na czym polega specyfika firmy rodzinnej i dlaczego strategia powinna być jednym z głównych narzędzi wspierających rozwój? Dlaczego warto uporządkować działania marketingowe i wdrożyć oszczędności w firmie. Przeczytaj jak zbudować strategię marketingową w biznesie zarządzanym przez bliskie sobie osoby.

  Czytaj dalej
 • Klient B2B

  Klient B2B– jak zmieniają się jego potrzeby?

  Zachowania zakupowe Klienta B2B na przestrzeni ostatnich kilku lat znacząco się zmieniły. Część z nich wynikała ze zmian gospodarczych jakie miały miejsce na świcie. Wiele z wprowadzanych przez firmy zmian było efektem tego, co działo się na rynku. Globalna pandemia i ograniczone możliwości spotkań, kryzys gospodarczy, czy wojna w Ukrainie - to tylko kilka przykładów. Procesy transformacji firm nabrały tempa. Znacznie mniej jednak mówi się o transformacji Klienta i tym, jak zmieniły się jego nawyki zakupowe.

  Czytaj dalej
 • e-commerce

  E-commerce - od czego zacząć przygotowania do otwarcia własnego sklepu online?

  Biznes e-commerce kusi. Z jednej strony to miejsce, w którym łatwo dotrzeć do naprawdę ogromnej grupy potencjalnych klientów. Z drugiej bariera wejścia jest niższa niż w przypadku biznesów w stu procentach działających stacjonarnie. Sprawdź, jak zacząć.

  Czytaj dalej