Kamila Kierzek Kamila Kierzek-Mechło,

Microsoft Copilot – rewolucja w podejściu do realizacji obowiązków

Microsoft, znany gigant technologiczny, wprowadza na rynek kolejne przełomowe narzędzie - Microsoft Copilot.

Microsoft Copilot

W marcu 2023, Microsoft zaprezentował narzędzie Copilot, który ma być cyfrowym pomocnikiem przeznaczonym do wykorzystania w środowisku pracy Office. Ta innowacyjna usługa wykorzystuje najnowocześniejszą technologię sztucznej inteligencji, aby zrewolucjonizować sposób, w jaki pracujemy na co dzień. Poznaj funkcje i korzyści, jakie może przynieść dla różnych sektorów biznesu.

Czym jest Microsoft Copilot?

Microsoft Copilot to nowatorski asystent cyfrowy, który wykorzystuje technologię AI do usprawnienia codziennej pracy z aplikacjami Microsoft 365. Copilot to nowy asystent AI opracowany przy użyciu ChatGPT w wersji 4 i Microsoft Graphs. Dzięki temu narzędziu użytkownicy mogą komunikować się z systemem za pomocą języka naturalnego, co pozwala na przyspieszenie i uproszczenie pracy.

Jak działa Copilot?

Głównym celem Copilot jest ułatwienie użytkownikom pracy z aplikacjami z pakietu Microsoft 365. Działanie Copilot opiera się na analizie i interpretacji danych wprowadzanych przez użytkownika. Na przykład, gdy wpisujemy pytanie do pola tekstowego w programie Word, dane są przekazywane do analizy i interpretacji w Microsoft Graph. Następnie przekazywane do modelu językowego GPT.

Copilot zaprojektowano, by zapewnić użytkownikom bardziej intuicyjne i wydajne środowisko podczas pracy z aplikacjami. Osiąga się to poprzez wykorzystanie zaawansowanych metod analizy i interpretacji danych w celu zrozumienia danych wejściowych użytkownika i dostarczenia znaczących wyników.

Copilot został zaprojektowany, aby wspierać użytkowników w pracy z różnymi aplikacjami z pakietu Microsoft 365.

MS Word i MS Excel

Narzędzie, które pozwala na interakcję z programem przy użyciu naturalnego języka w MS Word. Może on na przykład zaproponować uzupełnienia słów, zwrotów i całych zdań, co może pomóc w zwiększeniu produktywności i dokładności pisania. Copilot w MS Excel działa w podobny sposób jak w MS Word. Różnicą jest że został specjalnie zaprojektowany, aby pomóc w przetwarzaniu i analizowaniu danych.

Copilot w MS Power Point

działa jako asystent oparty na sztucznej inteligencji, który ma za zadanie pomóc użytkownikom w tworzeniu prezentacji.

Copilot w MS Outlook

asystent AI, który pomaga użytkownikom w wielu codziennych zadaniach, takich jak planowanie spotkań czy odpowiadanie na e-maile.

Copilot w MS Teams

Copilot działa również w aplikacji MS Teams, co umożliwia użytkownikom szybsze i prostsze korzystanie z tej platformy do komunikacji i pracy zespołowej.

Viva

Copilot będzie również zintegrowany z platformą Microsoft Viva, co pozwoli na korzystanie z jego funkcjonalności w ramach tej platformy.

Copilot a Microsoft Business Chat

Microsoft Business Chat to platforma komunikacyjna opracowana przez Microsoft, która umożliwia firmom nawiązywanie kontaktu z klientami za pośrednictwem różnych kanałów. Copilot, działający w ramach Business Chat, umożliwi przepływ wiedzy w całej organizacji, oszczędzając cenny czas na szukanie odpowiedzi.

Kiedy Copilot zostanie udostępniony?

Na chwilę obecną Microsoft nie poinformował kiedy dokładnie udostępni publiczną wersję Copilot. Spekuluje się, że Copilot ukazać się może w przeciągu kilku miesięcy, najpewniej jesienią. Microsoft w marcu rozpoczął testy Copilot z 20 wybranymi Klientami korporacyjnymi. Wśród wybranych „testerów” pojawiły się firmy jak Chevron, Goodyear, General Motors i Dow. Wskazali oni, że nowe rozwiązanie ma ogromny potencjał, by zrewolucjonizować dotychczasowy sposób pracy firm.

Integracja sztucznej inteligencji z Microsoft 365 to absolutna rewolucja, która zmieni oblicze biznesu. Dzięki potężnym algorytmom uczenia maszynowego, takim jak te zastosowane w Microsoft 365 Copilot, użytkownicy tej platformy będą mogli czerpać z nieograniczonego zasobu wiedzy i umiejętności. Umożliwi im to osiąganie sukcesów w krótszym czasie niż kiedykolwiek wcześniej.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (ilość ocen: 4; średnia: 5,00)

Przeczytaj również

 • prompty do ChatGPT

  Jak tworzyć efektywne prompty do ChatGPT?

  Prompty do ChatGPT mowy trend czy konieczność? Umiejętność skutecznego komunikowania się z narzędziami takimi jak ChatGPT wydaje się by banalna. Często jednak dostajemy od Klientów informacje, że nie dostają za dobrych odpowiedzi.

  Czytaj dalej
 • generatory tekstu AI

  3 najlepsze generatory tekstu AI do pisania artykułów

  Generatory tekstu AI stają się niezwykle wspierającym narzędziem dla twórców treści i marketerów w dostarczaniu wysokiej jakości materiałów. Niezależnie od tego, czy chodzi o tworzenie angażujących artykułów, optymizację treści pod kątem SEO, czy nawet generowanie kreatywnych pomysłów, generator tekstu AI odgrywa istotną rolę w usprawnianiu procesów twórczych. Ze względu na ciągły rozwój technologii, wybór odpowiedniego narzędzia może mieć znaczący wpływ na produktywność i jakość tworzonych treści.

  Czytaj dalej
 • Warsztaty AI dla firm

  Warsztaty AI dla firm - dlaczego warto szkolić się ze sztucznej inteligencji

  Znajomość i zastosowanie sztucznej inteligencji jest nie tylko atutem konkurencyjnym, ale wręcz koniecznością dla przedsiębiorstw na różnych etapach rozwoju. Warsztaty AI dla firm zaowocuje nie tylko zdobyciem strategicznej przewagi, ale także optymalizacją procesów i zwiększeniem efektywności operacyjnej. Biorąc pod uwagę szybki rozwój technologii i jej wpływ na różne sektory gospodarki, zdobycie umiejętności w tym obszarze jest fundamentalne dla zespołów dążących do innowacji i przekształceń.

  Czytaj dalej
 • Asystent AI

  Asystent AI - rewolucja w codziennych zadaniach

  Asystent AI staje się w ostatnich miesiącach niezastąpionym narzędziem, rewolucjonizującym sposób, w jaki pracujemy. Wykorzystanie sztucznej inteligencji, w tym modeli takich jak GPT 4o, umożliwia automatyzację i optymalizację procesów. Wpływa to na zwiększenie efektywności i produktywności w wielu dziedzinach życia i sektorach gospodarki.

  Czytaj dalej