Kamila Kierzek Kamila Kierzek-Mechło,

Midjourney v6 – wyczekiwana nowa wersja jest już dostępna

Wersja 6 Midjourney wprowadza kilka kluczowych ulepszeń, w tym wyższą rozdzielczość obrazów (2048x2048 pikseli), lepsze przetwarzanie języka naturalnego dla bardziej dokładnych i realistycznych obrazów, większą kontrolę nad wariantami obrazów, ulepszone generowanie rąk, możliwość tworzenia modeli 3D i filmów z tekstu.

Czym jest Midjourney

Firma Midjourney Inc. została założona w San Francisco przez Davida Holza, współzałożyciela Leap Motion. Start platformy w wersji betę platformy odbyło się 12 lipca 2022 roku, po wcześniejszym założeniu serwera Discord 14 marca 2022 roku. Od tego czasu, narzędzie jest jednym z najbardziej popularnych rozwiązań z obszaru GenAI, służącym do kreacji obrazów.

Długo wyczekiwana wersja 6 rozwiązania weszła w grudniu 2023 i wprowadziła zupełnie nowe standardy generowania grafik. Ta wersja oferuje szereg nowych funkcji i ulepszeń, które mają na celu ułatwienie, przyspieszenie i zwiększenie efektywności procesu tworzenia sztuki. Do jej cech należą wyższa rozdzielczość obrazów (2048×2048 pikseli), zaawansowane przetwarzanie języka naturalnego dla bardziej precyzyjnych i realistycznych obrazów, większą kontrolę nad wariantami obrazów, ulepszone generowanie rąk, możliwość generowania modeli 3D oraz tworzenia filmów z tekstu.

Czego można spodziewać się w wersji 6?

Lepsze obsługiwanie tekstu

Poprzednie wersje Midjourney miały problemy z renderowaniem tekstu w obrazach, często tworząc niezrozumiałe znaki. Midjourney 6 ma znacznie poprawić tę funkcję, sprawiając, że tekst będzie bardziej czytelny i zrozumiały.

Zwiększony realizm

Twórcy Midjourney twierdzą, że obrazy renderowane przez wersję 6 są bardziej realistyczne niż kiedykolwiek wcześniej. Obejmuje to lepsze odwzorowanie ludzi, mniej błędów w renderowaniu rąk i bardziej naturalne efekty świetlne.

Nowy system wprowadzania poleceń

Zmieniono sposób, w jaki użytkownicy wprowadzają polecenia do AI, wymagając od nich bardziej dosłownych i naturalnych sformułowań. Usunięto również wpływ dodawania „śmieciowych” terminów, takich jak „fotorealistyczny” czy „8K”.

Parametry stylu

Użytkownicy mogą teraz używać parametrów, aby dostosować styl obrazów – od bardziej dosłownych, fotograficznych reprezentacji po bardziej artystyczne i stylizowane wyniki.

Kolejne kroki po wdrożeniu

Warto wspomnieć, że wersja 6 pracuje obecne jako alfa. Dlatego wiele może zmienić się w obszarze działania po wdrożeniu wersji beta. Najtańszy pakiet Midjourney to 10$ płacąc miesięcznie, a 8$ wybierając rozliczenie roczne (dane styczeń 2024). Ten pakiet pozwala na wygenerowanie 200 minut pracy, czyli ok. 100 obrazów.  

Twórca narzędzia zapowiada także ulepszenia jak 3D i wideo, które prawdopodobnie pojawią się dopiero w wersji 7. Firma planuje także usprawnienia w swoich platformach internetowych i mobilnych.

Midjourney 6 to obiecujący krok naprzód w technologii AI do tworzenia sztuki, z niektórymi interesującymi ulepszeniami i nowymi funkcjami, które mogą zrewolucjonizować sposób tworzenia sztuki AI.

Mamy dla Ciebie dwie propozycje, które pozwolą Ci zrozumieć jak działać w Midjourney.

Szkolenie online na żywo

Midjourney od podstaw – od inspiracji do realizacji już 9 lutego 2024.

Kurs Midjourney – projektowanie i obsługa od podstaw.

Do 13.02.2024 dostępny w przedsprzedaży za 127 zł.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (ilość ocen: 6; średnia: 5,00)

Przeczytaj również

 • Midjourney v6 – wyczekiwana nowa wersja jest już dostępna

  Wersja 6 Midjourney wprowadza kilka kluczowych ulepszeń, w tym wyższą rozdzielczość obrazów (2048x2048 pikseli), lepsze przetwarzanie języka naturalnego dla bardziej dokładnych i realistycznych obrazów, większą kontrolę nad wariantami obrazów, ulepszone generowanie rąk, możliwość tworzenia modeli 3D i filmów z tekstu.

  Czytaj dalej
 • ISO 42001 w AI

  ISO 42001 w AI

  Nowe wytyczne dla firm korzystających z AI w oparciu o normę ISO. Zapoznaj się z rekomendacjami, by dowiedzieć się jak wdrożyć je w swoim biznesie.

  Czytaj dalej
 • Marketing dla małych przedsiębiorstw

  Marketing dla małych przedsiębiorstw. Przewodnik do wzrostu biznesu

  Marketing dla małych przedsiębiorstw to nie tylko reklama, ale także badania rynku, relacje z klientami, sprzedaż i wiele innych elementów. Zapoznaj się z pierwszą częśćią poradnika dla małych biznesów.

  Czytaj dalej
 • Ile kosztuje ChatGPT?

  Ile kosztuje ChatGPT?

  ChatGPT to zaawansowany model języka opracowany przez OpenAI, który jest zdolny do generowania tekstu o naturalnym tonie i kontekście. Ten model sztucznej inteligencji wykorzystuje uczenie maszynowe, by nauczyć się rozumienia i generowania tekstu na podstawie danych, które otrzymuje. W praktyce, jest to system, który może prowadzić rozmowy z użytkownikami w sposób, który jest niemal identyczny z naturalnym dialogiem między ludźmi.

  Czytaj dalej